آرشیو اخبار

حسین بن علی خوشحال بود چون به مقصد رسید و مهمان الهی شد/ هر کس هر جا سخن از حرّیت و آزادی دارد، شاگرد کربلاست

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق به جمله معروف حضرت زینب سلام الله علیها در مجلس ابن زیاد اشاره کردند و بیان داشتند:حضرت فرمود: «مَا رَأَیْتُ إِلَّا جَمِیلاً»، زینب کبری فرمود ما پیروز شدیم. ما بنا شد جامعه را هدایت کنیم که بشر زیر بار ظلم نرود و نمی‌رود. هر کس هر جا سخن از حرّیت و آزادی دارد شاگرد کربلاست.

جزئیات

جریان قیام سالار شهیدان، جریان جهانی بودن و جهانی شدن قرآن کریم است

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در ابتدای سخنانشان در تاسوعای حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگ و ماتم سالار شهیدان حسین بن علی(علیهما السلام) به تبیین جریان قیام آن حضرت پرداختند.

جزئیات

کسی که حسینی می ‌اندیشد زیر بار ظلم نمی رود

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در آغاز سخنانشان در عاشورای حسینی در بیان جهانی بودن دین اسلام، اظهار داشتند: قرآن کریم همگانی و همیشگی است وحی و نبوّت خاندان عصمت و طهارت، کلّی و دائم است؛ یعنی برای همه در هر زمان و در هر زمین، اگر کتابی جهانی شد یعنی قلمرو زمانش الی یوم القیامه بود و قلمرو مکانش کلّ منطقه جهان بود حرف او باید جهانی باشد رهاورد او نه اختصاصی به یک ملت و مملکت داشته باشد و نه از شمولش اِبا داشته باشد.

جزئیات

فرازهایی از معارف امام سجاد(ع) در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

به مناسبت سالروز شهادت امام سجاد علیه السلام گزیده ای از بنان حکیم متأله حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با موضوع فرازهایی از معارف آن امام همام را از نظر میگذرانیم.

جزئیات

به زودی منتشر می شود؛ مجموعه ارزشمند «سلونی قبل ان تفقدونی؛ تحریر نهج البلاغه» آیت الله العظمی جوادی آملی

پس از سالها انتظار جامعه حوزوی و دانشگاهی در خصوص تدوین و انتشار شرح نهج البلاغه آیت الله العظمی جوادی آملی، به زودی کتاب ارزشمند «سَلُونِی قَبْلَ أَن ْتَفْقِدُونِی، تحریر نهج البلاغه» به قلم حکیم متأله آیت الله العظمی جوادی آملی، به جامعه علمی و نخبگانی کشور عرضه خواهد شد.

جزئیات

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی: «عقلانیت وحیانی»، منهج و روش معرفتی آیت الله العظمی جوادی آملی

نشست علمی «تبیین ویژگی های منظومه فکری حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی» با حضور جمعی از اندیشمندان و اساتید دانشگاه های کشور تونس و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی در محل سالن کنفرانس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد.

جزئیات

تشریح دستاوردهای سفر تبلیغی به کشور عمان/ خدای عالم عهده‌دار الفت قلوب جوامع اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء همزمان با دهه پایانی ماه مبارک رمضان سفری تبلیغی به کشور عمان داشتند. به همین مناسبت در خصوص دستاوردهای این سفر و نیز تشریح فضای دینی و فرهنگی کشور عمان با ایشان به گفتگو نشسته ایم که در ادامه توجه شما را به این مصاحبه اختصاصی جلب می نماییم.

جزئیات